Задайте запитання експертові

Як визначити – чи купуєш звичайне молоко, чи таке, що виготовлене відновленням з сухого?

 

Коментарі експертів
Олександр Петрович Чагаровський Олександр Петрович Чагаровський, Доктор технічних наук, професор кафедри молока і сушіння харчових продуктів Одеської національної академії харчових технологій (ОНАХТ).

Повинен сказати, що переважна більшість того молока, що у нас виробляється – з натурального молока. Тільки у зимовий час деякі виробники, які відчувають дефіцит сировини, можуть виготовляти суміш натурального молока і відновленого з сухого. Такого, щоб на заводі молоко робили тільки з сухого молока, просто не буває, такого не робить ніхто.

Визначити – чи використовувалося сухе молоко у виробництві того молока, що ви купуєте, можна, наприклад, за смаком. Для такого молока характерний присмак пастеризації, трохи схожий на горіховий.

Чесно сказати, проблеми у якості того молока, яке виробляється нашими заводами, я не бачу. Як раз із молоком у нас все добре: переважна кількість підприємств виробляють нормальне хороше молоко. Краще купувати молоко великих відомих компаній, де на виробництві реально працюють системи контролю якості. Ці компанії дбають про імідж своїх брендів, лояльність покупців, і тому можна бути впевненим у тому, що їх продукція якісна.

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока