Перш, ніж іти на жертви заради краси, спробуйте просто правильно харчуватися

Перш, ніж іти на жертви заради краси, спробуйте просто правильно харчуватися

- Тетяно Валеріївно, Ваша спеціалізація у клініці ЛІТУС – діагностика та лікування захворювань шкіри, волосся та нігтів. Список хвороб, які перераховані на сайті Вашої клініки, чесно кажучи, вражає. Скажіть, будь ласка, коли до Вас приходить пацієнт зі своєю проблемою, яка інформація про нього найбільш важлива для правильної діагностики?

Перш за все, хочу сказати, що встановлення діагнозу – то спільна справа лікаря і пацієнта. Як дерматолог я є „лікарем, який дивиться”. Все починається з первинного огляду, після чого, якщо це виявиться необхідним, можуть бути призначені певні аналізи або обстеження. Зараз технічних можливостей для цього багато, в тому числі і у нашій клініці.

З моєї точки зору, дуже важливим є те, що зможе розповісти про своє самопочуття при першій зустрічі з лікарем пацієнт.  Для цього потрібна довіра. Тут уже завдання  лікаря – знайти спільну мову з людиною, щоб вона почувалася комфортно і могла розповісти про речі, які, на перший погляд, наче й не мають відношення до хвороби. Адже не всі дерматологічні проблеми є проблемами тільки шкіри. Більшість має більш глибокі причини, які пов’язані з захворюваннями інших органів і систем організму. Саме тому мені важливо знати якнайбільше про все – і про те, в яких умовах пацієнт працює, і як він харчується. Хорошим лікарем, як відомо, є той, після бесіди з яким пацієнту вже стає легше.

- Як лікар з великим досвідом, що Ви можете сказати про основні причини тих проблем, з якими до Вас приходять пацієнти?

Мені здається, що серед причин можна виділити стиль та якість харчування. Причому, я б сказала, що це більше стосується молодого покоління. Саме молоді люди зараз більше страждають від проблем зі здоров’ям, пов’язаних з тим, що і коли вони їдять. У звичному для них раціоні дуже багато продуктів, які містять консерванти та штучні барвники. Нам, лікарям-дерматологам, потім доводиться мати справу з наслідками у вигляді, приміром, токсикодермії та алергічних дерматозів.  Останнім часом таких випадків більшає, і я підкреслюю – в основному, серед молоді. Адже саме дітей та молодь приваблюють продукти з яскравим забарвленням, різнокольорові газовані напої, чіпси та сухарики, які дуже широко рекламуються.

Які поради стосовно „харчування для краси” Ви могли б дати? Чи є особливі поради, скажімо, для підлітків?

Коли моїми пацієнтами стають підлітки, які часто страждають від вугрової хвороби, я у першу чергу, звертаю увагу на рекомендації з харчування. Рекомендую виключати деякі продукти, такі, як кава, шоколад, раджу не вживати гостру та гарячу їжу, продукти, які викликають почервоніння шкіри. Що стосується, наприклад, кисломолочних продуктів, то тут важливо мати дані про стан шлунково-кишечного тракту пацієнта, адже за наявності, приміром, дисбактеріозу, потрібно зробити правильний вибір саме для його випадку – які з молочних продуктів принесуть найбільшу користь та допоможуть позбавити його тієї дерматологічної проблеми, з якою він звернувся.         

Відомо, що молоко і молочні продукти з давніх часів використовувалися для косметичних процедур („молочні ванни Клеопатри” і т.п.). Чи використовується молоко та його похідні в сучасній косметології?

Так, молоко і похідні молока, в тому числі і отримані з молочної сироватки, дуже широко використовуються в сучасній косметології, практично всі відомі зарубіжні компанії, що виробляють препарати або системи догляду за шкірою, обов’язково використовують похідні молока у своїх розробках.

Якщо ми говоритимемо про прості, „домашні” косметичні засоби, то навіть сама проста відбілююча маска – це маска з кисломолочного сиру і солі. В залежності від застосованої процедури, та ж суміш може слугувати, крім відбілювання, ще й для пілінгу. Додавання до цієї суміші сметани, особливо жирної, додасть їй підживлювальних властивостей.  Такі маски рекомендовані людям з нормальною та сухою шкірою та людям старшого віку. Після накладання маски на основі кисломолочних продуктів шкіра стає білою і еластичною, зволоженою і підживленою.

Але, як я вже згадувала, і у професійній косметології дуже широко використовуються похідні молока. Деякі зарубіжні фірми навіть роблять акцент на тому, що їх препарати є „натуральними”, зробленими на основі кисломолочних продуктів або молочної сироватки. Для того, щоб ці препарати зберігали свою ефективність, у деяких системах пілінгу, наприклад, суха сироваткова частина і розчинник до неї постачаються окремо, а вже косметолог змішує компоненти перед накладанням на шкіру. Таким чином, шкіра отримує максимум того цінного, що містить молочна складова, і пацієнт отримує бажаний ефект.

Яке відношення до молока і молочних продуктів у Вашій сімї?

У мене в домі завжди є молоко, кисломолочний сир і сметана. Мої діти – дочка студентка та син школяр – також, можна сказати, „молочні діти”. Я сама виросла в сім’ї, де молочні продукти прийнято було вживати щоденно, тому й діти мої звикли до цього. Мені здається, що стереотип харчування закладається саме в сім’ї, у ранньому віці. І потім діти переносять його у свою власну сім’ю.

Мені здається, що раніше молоку приділяли значно більше уваги, наприклад, була налагоджена система вживання молока у школі. От, наприклад, коли я навчалася у школі, нам на великій перерві обов’язково давали молоко. Коли у школу пішла моя дочка, то у молодших класах вона ще застала цю традицію, а син, який пішов до школи на кілька років пізніше, вже ні. Жаль. Зважаючи на засилля оточуючих наших дітей харчових спокус, які, у кращому випадку, не приносять їм користі, а у гіршому – приводять до лікарів, мені здається, що обов’язкова склянка молока у школі дітям не завадила б. 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info