Ірина Мерлені: «Мій син каже, що я готую найсмачнішу манну кашу у світі»

Про олімпійських чемпіонів

На знімальному майданчику з’являється невисока тендітна жінка у стильних туфлях на підборах і з сумкою під колір, ведучи за руку двох галасливих малят. Це Ірина Мерлені, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійський чемпіон, чемпіон світу та Європи і… мама.

— Іро, Ви така тендітна, а обрали складний і, як багатьом здається, далеко не жіночий вид спорту. З чим це пов’язано?

— В моїй родині це вже сімейна традиція. Брат цим займався, і разом з татом були моїми тренерами. Якось тато привів мене в спортивну залу показати, як тренуються інші. Сподобалося. Звідти і пішло. Друзі часто жартували, що я, тоді — ще підліток, не встигла навчитись жіночості, а вмію боротися. Більше того – у мене це чудового виходить! Я вважаю, що зараз, після того, як я пройшла три олімпіади, виграла золото, бронзу, можу дозволити собі стати жінкою, бути матір’ю. Тому весь свій час намагаюся віддавати дітям. Ну, і собі звичайно. Я зараз можу дозволи і сукні, і високі підбори, про які так довго мріяла. Бо спортсменам не дозволяється ні такий одяг, ні взуття — лише кросівки і спортивні костюми.

— А що, як правило, найважче у вільній боротьбі?

— Витримати навантаження. Знати всі прийоми, відпрацювати техніку — це потребує великих зусиль, виснажливих тренувань. І саме коли ти знаходишся на фоні емоційного виснаження, ти повинен продовжувати якнайкраще виконувати всі завдання. Ти знаєш, що навіть у найгіршому стані повинна перемогти найсильнішу суперницю.  Це  дуже складно, але це гартує в тобі чемпіона.

— І яка з перемог вам найдорожча?

— Звичайно ж, це олімпійські ігри в Афінах (2004 рік). Бо це найвищий рівень. Я стала першого в історії України олімпійською чемпіонкою серед жінок з вільної боротьби. Того року мене визнали кращою спортсменкою світу.

— Ви були у різних країнах світу. Є така країна, яка запам’яталася  найбільше, у яку хочеться повертатись знову і знову?

— Важко виділити якусь одну. Приміром, Сполучені Штати. Колоритна країна. В Нью-Йорку виграла свій третій чемпіонат світу, після Олімпійських ігор. Українська діаспора запросила до Каліфорнії на відпочинок і екскурсії.  А ще сподобалася Болгарія — там напрочуд гостинні люди і смачна кухня.

— Сувеніри привозили?

— Сувеніри завжди були і є для мене на першому місці. Купую для рідних і для себе. Полюбляю парфуми. Тому після кожних змагань, кожної подорожі купую флакончик. Навіть тренери після перемоги у Нью-Йорку купили мені у подарунок парфуми. Знають, що це моя слабкість.

— А яка Ірина Мерлені поза спортивною залою, вдома?

— Люблю музику, готувати. Подобаються салати — там багато вітамінів, вони освіжають і тонізують. Експериментую з різними рецептами. Процес приготування приносить величезне задоволення.

— Зараз Ви відома у світі спортсменка. А колись, як і всі, були дитиною. Як думаєте, Ви в чомусь схожі на своїх малят чи були зовсім іншою?

— Я була дуже енергійною в дитинстві. Такою, як і мої діти. Брала участь у всіх можливих конкурсах, майже завжди вигравала. І найбільше за всіх співала.

— А Ваші малята люблять молоко?

— Вони обожнюють молоко і манну кашу. Для нас покупка молока — щоденна справа. Я й сама дуже люблю, бо ж це першочерговий продукт для спортсмена, аби м’язи були сильними. А вже далі йдуть м'ясо, овочі і фрукти.

— Готуєте страви із молочних продуктів?

— Мій Артурчик йтиме до першого класу. Любить манну кашу. Давали її і в садочку. Але він якось «зізнався»: найсмачніша каша тільки та, яку готую я (посміхається).

— Ви вже завершили спортивну кар’єру. Чим плануєте займатись далі?

— Тепер я повністю належу собі і своїм дітям, беру учать у різних телевізійний проектах, благодійних акціях. Мене часто запрошують у школи, інститути для популяризації здорового способу життя. Планую стати тренером. Робитиму це і заради своїх хлопчиків. Хочу, щоб вони теж багато чого досягнули у житті. Бачу, що вони надзвичайно енергійні, мають всі шанси стати спортсменами. Може це здасться, як ніби я хвалюся, але мою техніку багато разів визнавали кращою. Одним словом, мені є що показати, розказати, чому навчити як і своїх дітей, так і інших.

І на завершення. Дайте кілька порад від спортивної, гарної і стильної Ірини Мерлені дівчатам.

— Головне — працювати над собою. І не лише над своєю фізичною формою, але й дбати про духовний світ. Бути гарною зсередини і зовні. Бо дівчина, яка лише слідкує за тілом, ніколи не буде справді цікавою чоловікові. І, звичайно ж, ніколи не здаватись. Щоб не трапилося, завжди приймати ситуацію, аналізувати і йти вперед. Працюйте над собою — в усіх розуміннях цих слів!


ILoveMilk.info

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info