10 причин пити молоко кожен день

8 вересня 2016

Корисність молока

10 ПРИЧИН ПИТИ МОЛОКО КОЖЕН ДЕНЬ

Про це повідомляє lifehacker.ru.

«Пийте, діти, молоко - будете здорові!» - Фраза, знайома з дитинства. Але мало хто з дорослих знає, чому молоко вважається корисним.

Причина 1. Міцні кістки і зуби

Молоко багате на кальцій. У 100 мл міститься 120 мг цього мінералу.

Саме тому молоко рекомендують пити дітям і підліткам. Скелет активно росте, кісткова тканина динамічно оновлюється - потрібно багато кальцію. У дорослому віці регулярне вживання молока знижує ризик розвитку остеопорозу. За умови, звичайно, заняття спортом. Також за рахунок кальцію молоко запобігає карієсу.

Причина 2. Сильний імунітет

Для правильного засвоєння кальцію організму потрібен вітамін D. Він підвищує всмоктування кальцію клітинами шлунка на 30-40%, а також допомагає в його засвоєнні ниркам. Вітамін D бере участь в синтезі деяких гормонів і клітин. Так, він впливає на область кісткового мозку, яка виробляє моноцити - клітини, які зміцнюють імунітет.

У молоці вітаміну D не так багато, але цілком достатньо, щоб кальцій добре засвоювався, а імунітет підвищувався.

Причина 3. Поліпшення настрою

Отже, вітамін D бере участь у виробленні деяких гормонів. Зокрема, серотоніну. Це гормон щастя. Він безпосередньо впливає на настрій, апетит і сон.

Причина 4. Профілактика раку

За деякими даними, вітамін D може грати роль в зростанні клітин, що запобігають злоякісні новоутворення товстого кишечника. Дослідники також пов'язують це з браком природного сонячного світла. Ще є думка, що кальцій і лактоза, що містяться в молочних продуктах, можуть запобігти раку яєчників у жінок.

Причина 5. Зміцнення серця і судин

Більше, ніж кальцію, в молоці лише калію: 146 мг на 100 мл. Крім того, що калій підтримує кислотно-лужну рівновагу крові і водний баланс організму, бере участь в передачі нервових імпульсів і необхідний для синтезу білка, він ще грає важливу роль в розширенні судин і зниження артеріального тиску.

Причина 6. Зростання м'язів

У молоці досить багато білка. Молочний білок на 80% складається з казеїну і на 20% з білка сироватки і має корисні властивості обох.

Білок - головний будівельний матеріал для м'язів. Не випадково багато атлетів п'ють його після тренувань. Під час фізичної активності протеїн в м'язовій тканині руйнується - для відновлення потрібне підживлення.

Причина 7. Гарний сон

Молоко сприяє виробленню мелатоніну - гормону, що регулює добові ритми людини.

Багаті білком продукти благотворно впливають на сон. Вони викликають сонливість і заспокоюють травлення.

Причина 8. Красива шкіра

Один із секретів божественної краси Клеопатри - знамениті молочні ванни. Цей напій досі широко використовується в косметології. Але, щоб мати красиву шкіру, не обов'язково молоко втирати в неї у вигляді масок. Адже воно містить вітамін А, який сприяє синтезу гіалуронової кислоти в епідермісі, завдяки чому шкіра має підтягнутий і свіжий вигляд.

Причина 9. Доступність і безпека

Жителі міст позбавлені можливості пити молоко прямо з-під корови. Але це не означає, що їм можна забути про користь натурального молока. Сучасні технології дозволяють зберігати весь спектр корисних речовин молока: вітаміни D і А, кальцій, калій, фосфор, білок та інші. Це називається ультрапастеризація.

Причина 10. Це смачно!

Молочний коктейль, какао, кави з молоком, молоко з пластівцями - все це шалено смачно.

І, мабуть, це головне, чому молоко варто пити щодня!

 

Категорії:   
Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока