На Закарпатті виготовляють сир швейцарського типу

2 вересня 2013

Єдина в країні сироварня швейцарського типу

Єдина в країні сироварня швейцарського типу знаходиться в Нижньому Селищі (Хустський район Закарпатської області). Саме тут у вересні 2002 року вперше було виготовлено сир за тисячолітньою традицією швейцарських Альп. Про це інформують закарпатські журналісти.

Унікальність продукції пов'язана із унікальністю краю. Закарпаття за своїми природними умовами багато в чому нагадує Швейцарію, тому і сир, виготовлений у Нижньому Селищі, має відмінний смак і є виключно натуральним продуктом. Головними складовими успіху директор Петро Пригара називає любов до рідного краю, щире вболівання за його долю, готовність працювати та виготовляти унікальний продукт. За цим усім стоїть наполеглива праця, роки здобування довіри односельців і споживачів. Завдяки діяльності сироварні в селі підтримується традиція утримання великої рогатої худоби, адже надлишки молока люди можуть здати на підприємство за високою ціною.

Унікальна сироварня почала діяти завдяки підтримці Асоціації європейських кооперативів. Працює на підприємстві лише дев’ять осіб. Деякі з них, утому числі й директор, пройшли стажування у швейцарського спадкового сировара, який допомагав у запуску сироварні.

«Стажувався на одній з альпійських ферм. Корів там випасали на пасовищах, які знаходяться на 1400 метрів над рівнем моря. Там не було електрики, а для доїння корів електродоїлками використовували спеціальний генератор. Сир варять на дровах. На цій невеличкій фермі, де всього 44 корови, було продумано все до найменших деталей», — поділився досвідом директор.

Найбільші надходження молока є влітку, тому закупівельна ціна становить до 3,2 гривні за літр. Взимку люди отримують по 4 гривні за літр молока. «Така ціна стимулює людей здавати якісну продукцію, а я, зі свого боку, можу спокійно повернути несвіже чи розведене молоко», — додав Петро Пригара.

ILoveMilk.info

 

Категорії:  виробництво  сир 
Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info