Сезонного зниження цін на молоко не відбулося

8 серпня 2013

В січні-червні цього року в Україні вироблено 5,5 мільйона тонн молока.

Зростання порівняно з цим же періодом торік склало 0,6%. Про це повідомили в Держкомстаті.

При цьому фахівці відзначили: сезонність виробництва все ж залишається досить високою, адже нинішні червневі обсяги в два рази перевищили обсяги виробництва в січні і склали 1,2 мільйона тонн.

Водночас, як повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», це не мало значного впливу на ціни, які протягом усього часу залишалися на порівняно високому рівні.

Так, у червні закупівельні ціни на молоко від сільгосппідприємств склали 3,7-4,5 гривні за літр залежно від якості. Це на 32-37% вище цін попереднього року. Торік, внаслідок зростання виробництва молока як в Україні, так і в світі, ціни на нього в літні місяці впали — до 2,8-3,2 гривні, що було навіть нижче показників 2011 року. Тому рентабельність виробництва молока в 2012 році знизилася.

«Причиною стабільних і високих закупівельних цін на молоко в Україні стало зростання світових цін у зв’язку зі скороченням виробництва в основних країнах-експортерах молочної продукції, таких як Нова Зеландія і США. Такий рівень цін дозволить українським фермерам дещо підвищити свої доходи, а також компенсувати зростання вартості концентрованих кормів», — пояснила проекту «Про гроші» експерт аграрних ринків Аліна Жарко.

 

Категорії:  ціни  молоко  фермери  Україна 
Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info