Як кип'ятити молоко

15 червня 2016

Секрети правильно кип'яченного молока

Для того щоб збільшити термін зберігання молока, а також убезпечити себе від різних шкідливих мікроорганізмів, які можуть перебувати в непастеризованном продукті, його необхідно прокип'ятити. Однак перед тим як кип'ятити молоко, необхідно з'ясувати, як це правильно робити. Адже це досить відповідальна процедура, так як молоко може підгоріти або втекти. Для кип'ятіння молока краще використовувати алюмінієву, скляну каструлю або начиння з нержавійки. В емальованому посуді молоко може пригоріти, тому, її використовувати небажано. Уникнути пригорання може допомогти і каструля з товстим або подвійним дном.

Перш ніж налити молоко в ємність, необхідно обполоснути її холодною водою. Подібна дія запобіжить пригорання. Є ще один секрет, який дозволяє кип'ятити молоко без бурління. Візьми маленьке блюдце і покладіть його на дно ємності, в якій збираєтеся кип'ятити молоко догори дном. Налийте молоко в ємність.


Коли молоко почне закипати, блюдце буде трохи постукувати об дно каструлі, однак, піна на поверхні утворювати не повинна, отже, молоко не завирує, а значить, і не втече.

Скільки кип'ятити молоко

Можна просто ні на хвилину не відходити від плити. Молоко слід кип'ятити на повільному вогні 2-3 хвилини після закипання, при цьому постійно помішуючи його і видаляючи піну. Піну з молока потрібно видаляти тільки під час кипіння. Після того як продукт охолоне, плівку видаляти не варто, так як в ній міститься основна маса корисних речовин.

Щоб збільшити термін зберігання молока, при кип'ятінні можна додати в нього цукор (1 чайну ложку на 1 літр молока) . Зберігати молоко слід в герметичній посуді (молоко має властивість вбирати різні сторонні запахи) в холодильнику. Пастеризоване молоко кип'ятити не слід, тому що цей продукт вже пройшов термічну обробку (до 80 градусів протягом деякого часу) і всі патогенні бактерії в ньому загинули.

 

Категорії:  кип'ятити молоко 

Схожі новини

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока