Newseek.Киев «На святі сиру в Києві зробили 145-кілограмове канапе»

Оригінал:

На святі сиру в Києві зробили 145-кілограмове канапе

21 октября, 12:04  GazetaUa

На святі сиру в Києві зробили 145-кілограмове канапе

19-20 жовтня в Києві на території виставкового центру "Україна" відсвяткували Перше національне свято сиру. У суботу киянам презентували 140-кілограмовий сирник, а в неділю – сирну паличку довжиною в 250 сантиметрів та 145 кілограмове сирне канапе. Загалом протягом вихідних на святі відбувались різноманітні майстер-класи, ярмарки майстрів, дегустації різних видів сирів, конкурси та розваги. Функціонував міні-зоопарк фермерських тварин.

Львів'янка Ганна Тенне вирізає з головки сиру Львівський оперний театр імені Соломії Крушельницької.

"Найвідоміші пам'ятки українських міст в мініатюрі вирізатимемо з сиру та розмістимо на кількаметровій карті України. Будуть тут і ялтинське Ластівчине гніздо, і Львівський оперний театр імені С. Крушельницької, і Києво-Печерська Лавра, і фонтан "Дзеркальний струмінь", що у Харкові та навіть Хортиця. Сир — це особливий матеріал. Я півтори місяці витратила, щоб адаптувати техніку до українського сиру. Тримаю її у секреті. Проте можу сказати, що сир постійно змінюється. Він виділяє жир, сохне, плавиться, деформується. Працювати потрібно обережно, сильно не тиснути різцем, бо може з'явитися тріщина, потім вона розсохнеться і багатогодинна робота зведеться нанівець."

Коли всі пам'ятки готові, їх викладають на карті та ставлять поблизу сцени. Люди починають фотографуватися поруч  з ними. Сирну карту з її шістьма мініатюрами внесли до книги рекордів України.

Поблизу 145-клограмового сирного канапе фотографується 19-річна Анна Кушель з хлопцем Костею.

"Оце бутербродище!  - каже хлопець. – Півгуртожитку можна нагодувати."На приготування канапе майстри витратили 125 хлібин та 55 кілограмів сиру та кілька годин роботи. Це 7-метрове канапе увійшло до книгу рекордів України в категорії "кулінарія, розміри".

Також на святі відбувся показ капсульної колекції капелюшків на сирну тематику. Демонстрували "сирні" капелюшки діти українських знаменитостей -  Злата Фреймут, Аня Борисюк, Лоліта Бадоєва, Маша Горянська, Арсеній Верес.

"Не вперше беремо участь у модних показах, - кажуть після показу Аня Борисик та Маша Горянська. – Проте капелюшки демонстрували вперше."

Діти кілька хвилин спілкуються з журналістами.

"Я  мрію стати співачкою, - каже Аня. – Ходжу у музичну школу."

"Я люблю малювати", - каже Маша.

Після показу, доки на сцені тривала концертна програма,  львівські кулінари презентували сирну паличку довжиною 2,5 метри.

"Чесно кажучи ніколи взагалі сирних паличок не їла. Сьогодні спробувала, розпитала у дівчат рецепт. Тепер вдома приготую. Звісно, не двометрову, трохи меншу, – сміється пенсіонерка Лідія Захарчук. – Узагалі за сьогодні вже кілька десятків видів сиру напробувалася. Їла навіть із пліснявою та козиний. Я не зовсім розуміюсь на сирах, та сьогодні відвідала майстре-клас. Подавали там сири з фруктами, овочами. Були цікав поєднання. Навіть не знала що сир можна їсти з динею."

В Києві свято цьогоріч започаткувала Асоціація виробників молока України спільно з соціальним проектом "Я люблю молоко".

"Нам дуже приємно, що на свято приходили цілими сім'ями, - каже координатор проекту "Я люблю молоко" Діана Дикун. – Адже молоко та молочні продукти — обов'язкова складова здорового харчування та здорового способу життя. Даний захід присвячений популяризації культури споживання твердих сирів, як незамінного продукту на святковому та будньому столі українців."

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info