Агравері «У Києві стартувало І Національне свято сиру»

Оригінал:
 

У Києві стартувало І Національне свято сиру

 

Впродовж двох днів у рамках Першого Національного дня сиру у виставковому центрі «Україна» (19-20 жовтня) кияни та гості міста дегустуватимуть різні види сирів, братимуть участь у майстер-класах і конкурсах та спостерігатимуть за створенням рекордного сирника, 140-кілограмового канапе, 2-метрової сирної палички та сирної карти України. Все це для того, щоб підтвердити один факт — українці люблять і вміють робити сир.

Організатори заходу — Асоціація виробників молока та соціальний проект «Я люблю молоко».

«Влітку ми провели «День молока». Свято вдалося. Тому виникла ідея організувати Перше Національне свято сиру. Воно триватиме два дні. Сьогодні ми зробимо велетенський сирник та найбільшу в Україні канапку. Також запрошено багато київських ресторанів, аби гості свята змогли поласувати сирними стравами», — говорить Ольга Стеблюк з соціального проекту «Я люблю молоко».

Вже вирізали карту України з трави, і почали розміщувати на ній найвідоміші пам’ятки наших міст. Тут є і Львівський оперний театр імені С. Крушельницької, і ялтинське Ластівчине гніздо та навіть Хортиця.

«Також впродовж дня з’являться мініатюри: Києво-Печерська Лавра, фонтан «Дзеркальний струмінь», що у Харкові та ін.» — каже майстриня Анна Теннеє. — У мене є заготівки, проте сир — це особливий матеріал. Різьблення деталей потрібно відкладати до останнього. Я півтори місяці витратила, щоб адаптувати техніку до українського сиру. Тримаю її у секреті. Проте можу сказати, що сир постійно змінюється. Він виділяє жир, сохне, плавиться, деформується. Працювати потрібно обережно, сильно не тиснути різцем, бо може з’явитися тріщина, потім вона розсохнеться і багатогодинна робота зведеться нанівець.»

Гості свята активно беруть участь у різноманітних майстер-класах, конкурсах, розважаються на атракціонах.

Та нині увага відвідувачів прикута до найбільшого в Україні канапе, що потрапить до Книги рекордів України. Його площа — 36 квадратних метрів.

«Я приємно здивована, мені здається, що такі свята потрібно проводити щорічно. Це цікаво і захоплююче. Ми з донькою вже взяли участь у майстер-класах, сфотографувались на фоні найбільшого канапе, хочемо дочекатися дегустації 140–кілограмового сирника», — ділиться враженнями киянка Дарина.

У перший день свята розважальна програма триватиме до 8-ої вечора.

Завтра на гостей чекатиме цікава розважальна програма, конкурси та розваги. Також у неділю кухарі готуватимуть двохметрову сирну паличку, поласувати якою зможе кожен бажаючий.

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока