Алергія

Алергію на молоко можуть викликати казеїн або білки молочної сироватки. Якщо молоко згортається, казеїн випадає в осад у вигляді сирних грудочок, а рідина, яку отримують пісця зціджуваннія,  сиворотка. Причиною алергії можуть бути обидва компоненти.

 
Якщо у малюка алергія на молоко, проявляється вона, як правило, миттєво  одразу після споживання молока чи молочних продуктів.  Проте часто зустрічається сповільнена реакція, яка проявляється у вигляді кишкових кольок, шлункових розладів тощо. Майте на увазі, що у немовлят алергія — тільки одна з можливих причин частих проблем «з животиком», а тому не поспішайте звинувачувати молоко.
 
Виявити алергію на молочний білок легко. Необхідно зробити шкірну пробу чи здати аналіз крові
 
Що робити, якщо у малюка виявили алергію на молоко? Педіатр і дитячий дієтолог розробляють спеціальну дієту (залежно від ступеня важкості алергічної реакції), а батьки – суворо дотримуються її впродовж визначеного терміну. Тоді дієтолог знову оцінює стан малюка і розробляє план поступового введення молока та деяких молочних продуктів у його раціон. Адже повне їх виключення загрожує виникненням багатьох проблем з розвитком і здоров’ям дитини. 
 
Більшість малюків «переростають» аллергію на молоко, коли  досягають віку 34 років.  
 

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info