Улюблені королівські ласощі - сир брі - обожнювала вся французька аристократія, починаючи з 8 століття.
Брі - це м'який столовий сир, що виготовляється з коров'ячого молока. Назва сиру походить від однойменної французької провінції (розташованої недалеко від Парижа), в якій його вперше приготували. Ароматний і ніжний брі вважається одним з найбільш древніх і славних французьких сирів. Перша згадка про нього прозвучало в 774 році з вуст самого Карла Великого, який захоплено вигукнув: «Щойно я спробував одне з найбільш дивовижних страв».
Сьогодні брі випускають в багатьох європейських країнах, а також в Австралії та США, але головним виробником цього сиру закономірно залишається Франція. Три основні різновиди брі отримали назви від маленьких містечок, в яких їх виготовляють: Брі де Мо, Брі де Кулом і Брі де Мелен . Крім них, існує чимало другорядних варіацій на тему брі: з різними добавками (травами, грибами, горіхами і з різних видів молока (не тільки коров'ячого).
Для приготування брі спочатку нагрівають, а потім проціджують молоко. Далі додають сіль, висушують і залишають для дозрівання (мінімум на місяць). Кірочка може утворюватися як природним шляхом, так і за допомогою додавання ферментів. Після починають вироблятися бактерії.
Форма цього сиру нагадує корж діаметром до 60 см і товщиною 4-5 см. Брі вкритий блідою бархатистою цвіллю. М'якоть брі схожа на ніжну текучу масу солом'яного кольору. Цей делікатесний сир володіє тонким вершковим смаком з м'яким горіховим або грибним ароматом. До речі, чим тонше головка брі, тим гостріше у нього смак.
Приємний фруктовий аромат сиру ідеально підходить для соусів і фондю. Брі відмінно поєднується з динею, зеленими яблуками, ягодами, горіхами, овочами та м'ясом. Він є хорошою закускою для червоного і білого вина, а також шампанського. Перед тим, як подати на стіл, брі деякий час потрібно потримати в теплі - тоді він повною мірою випустить свій вишуканий аромат.
Корисні властивості сиру брі:
Цей продукт майже не містить лактози, але при цьому зберігає всі інші цінні компоненти молока. З цієї причини цей французький сир ідеально підходить всім, хто не переносить лактозу.
Протипоказання:
Зловживання цим французьким сиром може призвести до негативних змін в мікрофлорі кишечнику, наприклад, спровокувати дисбактеріоз, особливо після хвороб, викликаних кишковими інфекціями. Причиною цьому є пеніцилінові грибки, які застосовують для виготовлення сиру брі. Вони продукують антибіотики, які пригнічують ріст бактерій. Тому вживати брі потрібно в невеликій кількості і не дуже часто. Тоді цей продукт не складе ніякої небезпеки для здоров'я.
Склад:
В 100 гр. сиру брі міститься: Вода - 48.42 г, Білки - 20.75 г, Жири - 27.68 г, Вуглеводи - 0.45 г, Зола - 2.7 г
Вітаміни:
Вітамін А, В1, В2, В5, В6, В9, В12, Д, Е, К, В4
Макроелементи :
Калій - 152 мг, Кальцій - 184 мг, Магній - 20 мг, Натрій - 629 мг, Фосфор - 188 мг.
Мікроелементи:
Залізо - 0.5 мг, Марганець - 34 мкг, Мідь - 19 мкг, Цинк - 2.38 мг, Селен - 14.5 мкг.
Калорійність: у 100 г. - 334 ккал.