Кисле молоко

Кисле молоко — коров'яче молоко, сквашене за допомогою молочнокислих бактерій, присутніх у ньому. Широко використовують у кулінарії як напій та для виготовлення тіста.

Заквашене при певній температурі свіже молоко перетворюється в новий продукт, який за своєю консистенцією нагадує желє. Кмсле молоко має такий хімічний склад: 100 г продукту містить 4,2 г білків, 4,3 г жирів і 4,5 г вуглеводів і лише 76 ккал. Через порівняно низьку калорійність, його рекомендують як дієтичний продукт людям, що страждають на зайву вагу, чи для підтримки стабільної маси тіла. Кисле молоко багате на калій (190 мг), кальцій (150 мг) і фосфор (35 мг). Воно містить майже всі вітаміни. Висока концентрація цих біологічно активних речовин робить кисле молоко незамінним продуктом харчування для дітей і літніх людей.

Відомий болгарський педіатр Фіков у результаті багаторічних наукових спостережень 
довів, що після материнського кисле молоко  найкраща їжа для немовлят. Його використовують у педіатричній, лікувальній та профілактичній діяльності для боротьби з диспепсією — шлунково-кишковими розладами. Кисле молоко містить більше амінокислот, ніж свіже. Це сприятливо позначається на біосинтезі і процесах росту і розвитку підростаючого організму. Насичені жирні кислоти очищають печінку від жирових крапель і надають профілактичну дію при атеросклерозі. Дослідження болгарського ученого Богданова довели, що в кислому молоці є і додатково синтезовані бактеріями антибіотики. У результаті споживання кислого молока впродовж декількох днів, "лактобак-теріум булгарікум" "поселяється" в кишечнику, позитивно впливаючи на його роботу і процес виведення з організму продуктів розпаду, особливо деяких важких металів. У зв'язку з цим кисле молоко широко використовують для лікування запорів. Його обов'язково  рекомендують людям, які працюють у шкідливих для здоров'я умовах.

 

Кефір

 

Сметана

 

Ряжанка

 

Ацидофілін

 

Йогурт

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info