Молоді мами

Вагітні жінки та молоді мами, які годують, завжди мають особливі потреби стосовно харчування. Перш за все, воно повинно бути збалансованим. Природа подбала про те, щоб з найбільш корисним продуктом — грудним молоком — малюк отримував усе, чого він потребує, з першої хвилини життя. Завдання мами — зробити все, щоб молока було достатньо і немовля не відчувало дискомфорту. Чи це вдасться, залежить, зокрема, від того, чи достатньо молочних продуктів споживає сама жінка.

 
Фундамент здоров'я майбутньої дитини
 
Будь-який лікар, що слідкує за станом здоров’я вагітної жінки, засвідчить, що її організм потребує більше кальцію. Якщо добова потреба жіночого організму у кальції становить 1000 мг, то у вагітної жінки і матері, що годує, вона сягає 12001500 мг. Та це й зрозуміло — відбувається розвиток кісткової системи дитини, і вона бере кальцій з організму матері.  
 
Кальцій відіграє важливу роль і у формуванні нервової та серцево-судинної систем. Щоб закласти фундамент здоров’я майбутньої дитини та зберегти своє, яке піддається великим навантаженням та ризикам під час вагітності, мамам варто послідкувати за своїм харчуванням. І головне — налаштуватися на природне грудне вигодовування ще до пологів. Психологічний момент має дуже велике значення.
 
 
Де шукати кальцій?
 
Кальцій входить до складу багатьох харчових продуктах, але найпростіший спосіб забезпечити свій організм цим мікроелементом — споживати молочні продукти. На жаль, на упаковках із вітчизняними молокопродуктами немає даних про вміст кальцію (перечитавши написи на молокопродуктах у великому супермаркеті, знайшли тільки один продукт, дитячий, де ці дані було вказано). Для підрахунку можна використати калькулятор, який є на нашому порталі. Так, багато кальцію містить риба (наприклад, сардіни), деякі овочі (зокрема, капуста), але, враховуючи особливості українського харчування, можна впевнено сказати, що найбільшу кількість кальцію ми отримуємо саме з молочних продуктів. Найбільше його містить твердий сир (600 мг у 100 г «Швейцарського» сиру).
 
Коли йдеться про необхідні для здоров’я елементи, калій згадують рідше, проте саме він допомагає тримати в нормі кров’яний тиск, який часто «скаче» у вагітних жінок. Саме калій підтримує роботу важливого серцевого м’яза  міокарда. Забезпечити організм калієм можна, споживаючи молоко та йогурти.
 
 
Вагітність, годування і ... зайва вага
 
Молодих мам часто турбує питання зайвих кілограмів, які «чіпляються» під час годування малюка груддю. Намагаючись самостійно регулювати масу тіла, вони починають обмежувати споживання молочних продуктів, звинувачуючи їх у непотрібних сантиметрах. Дійсно, молочне можна було б вважати причиною зайвої ваги, якби не один нюанс: справа не в самих молочних продуктах, а в їх кількості і якості.
 
Хибна думка про те, що вагітна жінка або жінка, яка годує, взагалі повинна їсти багато, дійсно призводить до екстримальних змін у фігурі, з якими потім важко боротися. Але ж розумний та зважений підхід, коли головним є не кількість спожитого, а збалансованість та акцент на потребах дитини і самої жінки у цей важливий період життя, ніколи не нашкодить, а, навпаки, надасть можливість побути якийсь час прекрасною Мадонною з дитям. Не упустіть її!
 

 

Чому сир необхідний немовлятам?

 

Дієта мам грудних дітей

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info