Ряжанка

Ряжанка  — традиційний молочний продукт української кухні. Молоко довго пряжили у печі, до золотистого кольору, тоді охолоджували до кімнатної температури, заправляли ложкою-другою сметани або вершків, накривали і ставили у тепле місце зсідатися. Годин через 12 ряжанка була готова. Коли її повністю охолоджували, то споживали з варениками і млинцями, оладками і коржами, їли з хлібом і пирогами. Ряжанка і нині залишається одним із улюблених напоїв українців. Її виготовляють з натурального молока, яке спочатку пастеризують, потім пряжуть, і тільки тоді додають спеціальну кисломолочну закваску.

Корисних речовин у ряжанці стільки ж, скільки і в молоці, але засвоюються вони швидше і легше. Якщо порівняти з кефіром, то на смак ряжанка набагато солодша і ніжніша. За консистенцією вона однорідна, без грудочок. Колір ряжанки кремовий: це колір пряженого молока, з якого її виробляють.

Калорійність ряжанки набагато вища за калорійність інших кисломолочних продуктів. Склянка ряжанки містить 1/4 добової потреби в кальції та фосфорі. Вона позитивно впливає на роботу шлунково-кишечного тракту і навіть покращує роботу нирок. 
Ряжанка має ті ж корисні властивості, що і кефір. Її також відносять до дієтичних молочнокислих продуктів. Споживання ряжанки покращює іммунітет та стан кишкової мікрофори. Ряжанка заспокійливо діє на нервову систему, а те, що для її виготовлення використовують пряжене молоко, надає їй приємного смаку та урізноманітнює раціон. 

 

 

Кефір

 

Сметана

 

Кисле молоко

 

Ацидофілін

 

Йогурт

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info