Сир «Рикотта»

Рикотта - традиційний італійський молочний продукт. Цей різновид сиру виготовляється з молока або сироватки, що залишається після приготування моцарелли або інших сирів. Таким чином, білковою основою рикотти є не казеїн, а альбумін. Вона має солодкуватий смак , який дає присутність лактози ( присутність цього компонента в сироватці приблизно 2-4 %) , це залежить від типу використаного молока. Вміст жиру :  8 % з коров'ячого молока , до 24% в Рикотті з овечого молока.

Для приготування Рикотти найкраще підходить сироватка, що залишилася, після виготовлення сиру зі свіжого молока з використанням сичужного ферменту. Можуть бути використані кілька методів приготування , але традиційний метод - це відносно швидкий розігрів сироватки до 80 ° C , зменшення вогню , і повільне доведення температури сироватки до 90 ° C. У проміжку між 80 і 90 ° C , спливають пластівці сиру. Для повного згортання альбуміну достатньо, як правило , нагрівати сироватку від 80 до 90 ° C. Для отримання додаткових смакових властивостей , в сироватку , на етапі попереднього розігріву , можна додавати густі вершки. В індустріальному масштабі , для прискорення процесу згортання , використовуються лимонна, винна або соляна кислота.

Крім незаперечної харчової цінності , цей продукт має чудові лікувальні та профілактичні властивості , за високого вмісту кальцію та інших мікроелементів , вітамінів А і групи В , а також легкозасвоюваного білка , джерела незамінних амінокислот , триптофану і метіоніну.

Рикотта рекомендується для харчування дітей і підлітків , так як допомагає формуванню нервової системи , скелета і є будівельним матеріалом для людського організму в цілому. Вагітним жінкам і годуючим матерям - для забезпечення повноцінного розвитку дитини і заповнення власних потреб у поживних речовинах і , особливо , кальцію . Дуже корисний цей сир літнім і тим , хто страждає артрозами та артритами .

Вживання рикотти допомагає відновити сили спортсменам і людям, що займаються важкою фізичною працею. Її часто включають в раціон дієтичного харчування , так як на відміну від інших сирів має низьку жирність , або в період відновлення після перенесених важких захворювань. Звичайні , несолоні сорти рикотти корисно вживати при гіпертонії , захворюваннях шлунково -кишкового тракту і надлишковій масі тіла.

Цей сир корисний абсолютно всім , але добова доза не повинна перевищувати 250 г.

 

Фета

 

Маскарпоне

 

Чеддер

 

Моцарела

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока