«Молоко - дітям!»

Здоров’я дітей завжди було і залишається одним із найважливіших показників, які відображають благополуччя суспільства. Турбота про їхнє фізичне та моральне самопочуття — це турбота про стабільне і щасливе майбутнє сім’ї та країни в цілому. Здоров'я дитини багато в чому залежить від харчування — якості та кількості спожитих продуктів. На особливу увагу у вирішенні цього питання заслуговують українські школярі.  

Дослідження, проведені у 2009-му році Антипкіним Юрієм Геннадійовичем (членом Академії медичних наук України, ученим-педіатором) підтверджують, що впродовж шкільного періоду життя з кожним наступним роком, проведеним за партою, дитина отримує все менше поживних речовин.  Зокрема, це пов’язано з тим, що діти безрежимно споживають продукти сумнівної якості, придбані у найближчому магазині. Погіршують ситуацію такі популярні серед школярів газовані та енергетичні напої.  Їх масова пропаганда відсунула на задній план традиційний та надзвичайно корисний  натуральний напій — молоко. Серед усіх продуктів харчування воно, без сумніву, займає одну з перших позицій за поживністю.

Сучасний школяр потребує збалансованого харчування, щоб забезпечити свій організм необхідними поживними речовинами та енергією. В учнів обмін речовин у 1,5–2 рази швидший, ніж у дорослої людини, що зумовлює підвищені потреби у білках, жирах, вуглеводах та інших мікроелементах. Саме тому молоко незамінне для їхнього організму. Для дітей 6–7 років об'єм випитого молока має складати не менше 45% від усіх спожитих за день калорій; для 9-річного віку — 40%; для дитини 10–12 років — 34%. Адже його хімічний склад — джерело всіх необхідних для юного організму поживних речовин: білків (3,5%), жирів (3,4%), молочного цукру (4,6%), мінеральних солей (0,75%). Дві склянки молока на день повністю забезпечують потребу дитячого організму в кальції. Однак, згідно зі статистикою, українські школярі в середньому отримують лише 30% від добової норми кальцію. 

У силу фінансових труднощів чи іншиих причин не всі батьки можуть щодня забезпечувати своїх дітей молоком. Саме тому нині гасло  «Молоко - дітям!» набуває особливої актуальності. У 80-ти країнах світу, таких як Австрія, Німеччина, Іспанія, Франція, США, Канада, Японія тощо, ця програма діє вже більш 70 років, безкоштовно забезпечуючи учнів одним з найважливіших продуктів їхнього раціону. Адже така практика  допомагає вирішити багато серйозних проблем зі здоров'ям, таких як розлади травлення і зайва вага.

Асоціація виробників молока (АВМ) України вирішила допомогти державі у вирішенні цього питання. За планом соціального проекту «Молоко - дітям!» кожен школяр 1–4 класу з 1-го вересня щодня споживатиме не менше 150 мл високоякісного молока. Члени АВМ – провідні фермерські господарства-виробники з різних областей України за власні кошти забезпечують школярів молодших класів дитячим молоком і таким чином піклуються про їх здоров’я.

Серед особливостей програми в нашій країні унікальна технологія обробки молока (ультрапастеризація), спеціальний дизайн порційної упаковки та одночасне проведення різноманітних заходів, завдяки яким діти зможуть більше дізнатися про правильне харчування, здоровий спосіб життя, екологію і особливості молочної галузі.

«Молоко - дітям!» уже запрацював у Чернігівській, Херсонській, Кіровоградській, Черкаській та Харківській областях. Понад 600 школяриків щодня отримують безкоштовне молоко!

АВМ планує забезпечити 10 000 школярів  1-4 класів  у 2013-му році безкоштовним молоком!  Згодом соцальний проект охопить усю Україну.