Сметана

Сметана — кисломолочний продукт, який виготовляють шляхом сквашування вершків чистими культурами мезофільних молочнокислих лактококів, з чи без додавання термофільного молочнокислого стрептокока. Це один із найпоживніших молочних продуктів харчування. Завдяки змінам, що відбуваються з білковою частиною в процесі сквашування, сметана засвоюється організмом швидше і легше ніж вершки такої самої жирності. На відміну від молока сметана містить менше білків, але більше жиру та розчинних у жирі вітамінів. До її складу входять всі вітаміни, що є в молоці, причому жиророзчинні А та Е у значго більшій кількості. Деякі молочнокислі бактерії в процесі сквашування здатні синтезувати вітаміни групи В.

Сметана має чистий кисломолочний смак з вираженим присмаком та приємний аромат, властивий пастеризованому продукту. ЇЇ консистенція однорідна, в міру густа. Колір варіюється від білого до блідо-жовтого. Для сметани жирністю 30% характерний глянсовий відтінок.

Залежно від жирності випускають сметану кількох сортів: 36% жирності — зі свіжих нормалізованих пастеризованих вершків; 30% жирності отримують сквашуванням нормалізованих вершків; 10%  — виготовляють з пастеризованих гомогенізованих вершків. Є також сметана 20 і 25% жирності.
 
Раніше сметану виробляли тільки в СРСР. Проте нещодавно естафету підхопили деякі країни Європи та Америки, де її називають «Російськими вершками»«Кислими вершками» або «Вершками для салатів».
 

 

Кефір

 

Ряжанка

 

Кисле молоко

 

Ацидофілін

 

Йогурт

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока