Спілка молочних підприємств України «Перше національне свято сиру»

Оригінал:
 

Перше національне свято сиру

Сир — один із найкалорійніших молочних продуктів, що виготовляють із кислого молока корів, кіз, овець тощо. Зазвичай він має світло-жовтий або білий колір. Пліснява у сирах з цвіллю може мати білий, синювато-зелений або темно-червоний колір.

У світі виготовляються сотні сортів сиру. Тип сиру, його консистенція і аромат залежать від багатьох чинників, зокрема походження молока, важливо навіть те, чим тварину годували, чи багато вона рухалися. Велике значення має, чи сир виробляють з сирого, чи з пастеризованого молока. Жирність молока, вміст у ньому протеїну, наявність певних бактерій і цвілі, вид обробки, умови і тривалість дозрівання — комбінація всіх цих складових робить кожний сорт сиру унікальним.

АВМ та всеукраїнський соціальний проект «Я люблю молоко» проведе І Національне свято Сиру 19-20-го жовтня у Києві (ВДНГ). У світі практику проведення подібних заходів вже давно підтримують Італія, Росія, Китай, США та інші. Провідні виробники сиру та вин з України і закордону запропонують продегустувати свою продукцію.

Господинь запросять на кулінарні майстер-класи та до сцени, де готуватимуть піцу.

На учасників свята також чекатимуть конкурс на знання сортів сирів, родео і різноманітні розваги. Не забули й про дітей. Батьки зможуть порадувати малечу іграшками від «Чіко» та «Фрея», конструкторами «Лего», аквагримом, молочним боулінгом та навіть разом подоїти корову.

Гостей свята частуватимуть фондю з крекерами. Кожний зможе загадати бажання, написати його та повісити на спеціальне дерево, або знайти побажання в сирних паличках.

Для довідки: Це вже не перший захід, що проводить Асоціація виробників молока для представлення молочної продукції. АВМ заснована Андрієм Дикуном у квітні 2009-го року і на сьогодні об’єднує понад сімдесят молочнотоварних ферм. Всеукраїнський соціальний проект «Я люблю молоко» реалізується АВМ з травня минулого року. Його мета — популяризувати молоко і молочні продукти.

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info