Сир «Фета»

«Фета» - традиційний грецький сир з овечого або козячого молока, білого кольору. Сир є самим популярним в Греції та відомий далеко за її межами. Саме слово «Фета» перекладається як «шматок», тому що готують його якраз великим шматком. Зовні «Фета» нагадує молодий пресований сир, проте смак у сиру більш виразний, солонуватий, з ніжною молочною кислинкою. Час витримки сиру становить не менше 3 місяців. Жирність від 30 до 60 %.

Виробляється ще з часів Візантії. Спосіб приготування «Фети» був описаний ще Гомером. Ємність з молоком виносили на сонце, щоб молоко прогрілося десь до 35 градусів. Після того, як молоко згорталося, сироватку зливали, гущу перекладали в полотняні мішечки і підвішували у кошиках в темному місті на кілька днів. Потім великий клубок сиру розрізали на кілька частин.

Сири, схожі на «Фету», виготовляють по всій південно-східній Європі, в Середземноморських країнах, на Середньому Сході - в Греції, Болгарії, Боснії і Хорватії, Румунії, Туреччині, Ізраїлі та Єгипті ( де його роблять в основному з коров'ячого молока). Існує три типи «Фети» :

1. З овечого молока.

2. З коров'ячого молока традиційним способом, який зберігає особливу крихку структуру сиру і солоний смак.

3. Сир, який називається «Фетою», але приготований сучасними способами, в результаті такий  сир виходить іншої структури .

«Фету» потрібно зберігати в розсолі, і тоді її можна зберігати майже нескінченно. Щоб прибрати зайву солоність, сир можна замочити в мінеральній воді або в молоці на кілька хвилин перед подачею на стіл.

«Фета» - сир захищений правом Європейського Союзу, тому «Фетою» може називатися лише грецький сир .

Також можна знайти сир «Фетакі» - це теж саме, що й «Фета». Назву змінено, оскільки «Фета» - сир, який вироблений тільки в Греції, а інші країни змушені використовувати вже власні бренди.

Сир «Фета» являється основним інгредієнтом грецького салату.

Калорійність сиру відносно невелика, якщо врахувати, що разом з ним ви отримуєте ударну дозу корисних речовин. У 100 грамах продукту міститься близько 290 ккал. Цей сир досить часто включають в раціон  при дієтах для схуднення, завдяки чому організм не відчуває нестачі в поживних речовинах навіть при зміні режиму харчування.

90 г фети в день забезпечують організм необхідним кальцієм (для порівняння : молока для цього потрібно випити 3 л). Окрім білкових речовин і кальцію фета містить жири і невелику кількість молочного цукру. Вона вигідно відрізняється від м'яса низьким вмістом нуклеїнових кислот та пуринових підстав .

Американські вчені, розглядаючи властивості фети, виявили дуже корисні мікроорганізми, які природним шляхом виробляють особливі антибіотики, що борються з наслідками харчових отруєнь.

 

 

Чеддер

 

Пармезан

 

ГАУДА

 

МОЦАРЕЛА

 

Партнери сайту
  • milkUA.info
  • Асоціація виробників молока