Сир «Камамбер»

   Камамбер відомий з кінця XVIII століття. За легендою його винайшла у 1789 (за іншими джерелами — у 1791) році селянка Марі Арель з села Камамбер. У часи Французької революції в її будинку переховувався абат з Брі, який на знак подяки утаємничив її в тонкощі виготовлення сиру. Через рік новий сорт сиру Марі вже продавала на ринку рідного села.

    Популярним став камамбер за Наполеона III, який вперше скуштував його під час відкриття Всесвітньої виставкив Парижі у 1855 році (за іншою версією — під час відкриття залізничної лінії Париж—Ґранвіль у 1863 році), та впровадив до імператорського столу. З розвитком залізниці у другій половині XIX століття «Камамбер» завоював не лише Париж, але й інші регіони Франції. А на початку минулого століття лікар з міста Вімутьє почав призначати своїм важкохворим пацієнтам включати до раціону цей нормандський сир. Оскільки результати експериментальної терапії перевершили усі сподівання, слава про нього поширилася далеко за межі міста, а потім і країни. А «Камамбер» став одним з найпопулярніших сирів у світі.

   Вважається, що цей сир надихнув Сальвадора Далі на створення відомої картини «Постійність пам'яті» (1931). Годинники, які течуть і мають структуру м'якого сиру, Далі намалював після того, як йому наснився гарячий розплавлений «Камамбер».

  «Камамбер» (фр. Camembert) —французький м'який сир з білою пліснявою. Виготовляється з непастеризованого коров'ячого молока найвищої якості. У процесі дозрівання завдяки грибку Penicillum camemberi покривається характерною білявою пліснявою, яка і надає сирові характерного запаху, яких тим насичені ший, чим більше часу пройшло після дозрівання. Сир має легкий горіховий присмак і є доволі м'яким. Його жирність становить 45%. Період дозрівання — 3 тижні. Оригінальний «Камамбер» продається у формі кружальця (рідше овалу), товщиною 3,1 см, шириною 11,3 см і вагою приблизно 300 г, запакованого у дерев'яну коробочку, зроблену з тонкого шпону«Камамбер» має кремовий колір та гострий, досить пікантний грибний смак. Цей сир їдять дуже свіжим (він зберігається не більше тижня від дня виготовлення).

   Сучасне виробництво є сезонним, триває з вересня до травня. Процес приготування починається з того, що непастеризоване молоко двома порціями, з перервою у кілька годин, надходить у ємність з кришкою. Потім туди додають сичужний фермент і вже за 2 години починається активних процес сквашування, який необхідно супроводжувати постійним перемішуванням, щоб не відділялись вершки. Отриманий згусток розливають у спеціальні форми і залишають на ніч, щоб зтекла зайва рідина. Через день обережно перевертають, а коли згусток починає вільно відділятися від країв форми, його солять, кладуть на полиці і щоденно перевертають, очікуючи появи білої плісняви. Потім переносять в сушильне приміщення, де за особливої температури та вологості біла пліснява продовжує рости і перетворюється в блакитно-сіру. Після чого головки сиру переносять до підвального приміщення з температурою близько 10 °C і високою вологістю, в якому ріст плісняви уповільнюється, а її відтінок змінюється на червоно-коричневий.

   Завдяки розумному винаходу інженера М.Ріделя, який у 1890 р. вигадав дерев’яну коробочку у формі кола для пакування та транспортування цього сиру, камамбер почали виготовляти у грандіозних масштабах та продавати по всій Земній кулі. Зараз цей сир виробляють не лише у Франції, але і в Німеччині, Голандії, Данії, США та інших країнах. Проте лише кілька сироварень в Нормандії визнані гідними виробляти цей сорт сиру з написом на упаковці "Camembert de Normandie Apellation d'Origine Controlee", що свідчить про найвищу якість продукту.

   За даними USDA Nutrient Database у 100 гр. «Камамберa» міститься 19,8 г білків, 24,26 г жирів та 0,46  вуглеводів. «Камамбер» багатий на вітамін А, вітаміни групи В, токоферол, кальциферол, калій, магній, натрій, мідь та цинк. В 100 г «Камамберa» в середньому міститься близько 300 ккал.

   «Камамбер» багатий на амінокислоти, тому рекомендується тим, хто займається важкою фізичною або розумовою роботою, при серйозних захворюваннях, що супроводжуються виснаженням, такими як туберкульоз, онкологічні захворювання, СНІД.

    Цей сир містить рекордну кількість кальцію та фосфору, тому корисний при артрозах, артритах, переломах і в період активного формування кісток скелету. Його регулярне вживання сприятливо впливає на роботу нервової системи, попереджає появу карієсу і покращує стан зубної емалі.  Крім того, в складі «Камамбер» майже немає лактози, яка може бути причиною алергічних реакцій, тому цей сир можна вводити до раціону людей із не переносністю молочних продуктів. Рекомендована щодення норма сиру «Камамбер» – 50 г.

   Цей сир має високу жирність,  тому його не рекомендують вживати гіпертонікам, тим, хто має надмірну вагу та при підвищеному вмісті холестерину у крові.

 

ILoveMilk.info

 

Партнери сайту
  • Асоціація виробників молока
  • milkUA.info